Myši VS Potkáni

V tomto článku se dozvíte hlavní rozdíl mezi myšemi a potkány. Myš je jedno z mnoha jmén drobných hlodavců, někdy také nazývány čeledi myšovitých. Úplně nejznámější český rod je myš. Myším zástupcem je kosmopolitně myš domácí, myš domácí je velmi nežádoucí škůdce, nebo také velice nežádoucí nájemník v samotném domě. Myš je v některých případech i invazní druh. Nejznámější myší rod mus je velmi často zařazován do podčeledi pravých myší, je zde společně i s krysami nebo také potkány. Do skupiny podčeledi se řadí velká škála rodů myší, konkrétně třicet druhů s tím, že sedm druhů patří do podčeledě stromových a další dva rody patří do podčeledi myší lamelozubých.

Dále se můžete dozvědět informace o potkánech, potkán neboli potkán obecný je hlodavec, který patří do rodu rattus. Potkán jde velmi jednoduše rozeznat od klasické myši, potkán má totiž šupinatý ocas a dokonce ho má u kořene velmi zesílený, ocas je samozřejmě kratší jak samotné tělo potkána. Hlava samotného potkána je zepředu zakulacená a oči jsou velmi drobné. Potkán má velmi slabé ušní botce, tyto ušní botce jsou velmi krátké. Celé zbarvení potkána je šedohnědé, spodní strana samotného potkána je ve většině případech hnědá.

Barva celého ocasu potkána je o něco tmavší. Jako další zajimavostí je také to, že samička potkána má 6 párů mléčných bradavek. Potkán se v zajetí dožívá až 4 roků, v přírodě to je pouze 2 roky.
Určitě mnohé z Vás také zajimají jaké jsou poddruhy potkána.
Potkán má celkově dva poddruhy:
Prvním poddruhem je potkán obecný nebo také Rattus norvegicus, tento potkán je nejvíce rozšířený ve volné přírodě.
Druhý poddruh je potkán východní, tento poddruh je velmi rošířen v Australii a Asii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>